Produktów: (0)

Wystawa psów - co zabrać?

Każdy odpowiedzialny właściciel zanim wyruszy na wystawę psów rasowych jest do tego odpowiednio przygotowany. Bywalcy ringów wiedzą z czym będą mieli do czynienia. Ty dopiero zaczynasz przygodę z wystawami? Podpowiemy Ci jak się do tego przygotować, by wyglądać i czuć się profesjonalnie. Co zabrać na wystawę psów?

Wystawa psów - co zabrać?
Wystawa czasem przypomina piknik.

Wystawa psów – co zabrać?

I wreszcie nastał ten dzień. Jedziemy pierwszy raz na wystawę psów. Delikatne motylki w brzuchu. Tak, adrenalina podwyższona. Lekkie zdenerwowanie. Co zabrać, czy wszystko spakowane ? Dla starych "weteranów" to pestka. Bywalcy ringów wiedzą z czym będą mieli do czynienia. Niektórzy nawet wiedzą wszystko o oceniającym sędzim. Ty nie masz takiej wprawy i dlatego SHAGGY BROWN podpowiada - co zabrać na wystawę.

Każda wystawa organizowana przez regionalne Związki Kynologiczne oferuje inne warunki - raz wystawiamy psa na hali, innym razem na terenie boiska, na hipodromie, czy w parku.

Ogólnie możemy podzielić wystawy na halowe i plenerowe.

W zależności, gdzie prezentować będziemy naszego pupila, inne rzeczy będą nam potrzebne.

Zasada podstawowa - stres zostawiamy w domu. Pamiętajmy - dla naszego pupila jesteśmy jak otwarta księga. Czyta nasze emocje lepiej niż zawodowa wróżka. Kiedy się denerwujemy, pies odczytuje to następująco - tam gdzie się wybieramy wcale nie będzie fajnie. Nie oto nam wszak chodzi. Tak więc przygotowując się na wystawę, jak mantrę powtarzamy sobie, że oto wybieramy się na weekendowy piknik. I po części tak właśnie jest. Na wystawie oprócz wydzielonych ringów, znajdziemy stoiska handlowe, grill- bary, stoiska z kawą parzoną w ekspresie, place zabaw dla dzieci.

Odpowiednie nastawienie już mamy. Teraz pakowanie.

Korzystając z naszego doświadczenia podpowiadamy Ci początkujący Wystawco co dobrze jest zabrać:

Zabezpieczenie przeciwsłoneczne/ przeciwdeszczowe - namiot ,"domek wezyra", duży parasol - wybierając się w plener

Deszcz - zanim wejdziemy na ring czasem cały trud przygotowania szaty naszego psa idzie w przysłowiowe błoto. Wystawca zaś wyglądający jak zmokła kura wzbudzi raczej litość niż szacunek. Mając schron nad głową czekasz do ostatniej chwili na wejście na ring.

Słońce - z doświadczenia podpowiadamy - jest gorsze od deszczu. Palące słońce to zabójstwo nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszego psa. Nawet jeśli uwielbiasz leżeć godzinami na plaży - pamiętaj, że pies z przegrzania może poważnie zachorować, a nawet opuścić Cię na zawsze. Nie lekceważ Wystawco słońca. Pamiętaj też, że dla ochłody psa możesz zamontować mu w klatce wiatrak lub zarzucić na psa mokry ręcznik. Nigdy, przenigdy w upalny dzień nie zakładaj psu na pysk "pełnego" kagańca.

Większość Związków organizuje już dla wystawców odpowiednie zabezpieczenia. Niestety nadal jest ich zdecydowanie zbyt mało.

Fotelik do siedzenia dla wystawcy lub koc

Toż wystawco nie będziesz cały czas stał? Lepiej oszczędzaj nogi, usiądź wygodnie i złap oddech.

Torba na dokumenty lub plecak

A w torbie dokumenty, klucze, portfel, otrzymany katalog i inne niezbędne rzeczy

Strój wystawienniczy

Twój strój świadczy o Tobie. Wystawca z szacunku do sędziego powinien prezentować się godnie. Jest "przedłużeniem" psa przystępującego do oceny. Pamiętaj, że strój powinien kontrastować z szatą psa. Więcej na ten temat dowiesz się w naszym artykule „Jak nie wstydzić się na ringu?”. Polecamy

Dokumenty - książeczka zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami, rodowód (lub jego kopię), potwierdzenie przyjęcia psa na wystawę (najczęściej z numerem startowym), dowód uiszczenia opłaty za udział w wystawie

Pies, który wchodzi na teren wystawy musi mieć aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie. Pies, bez takiego świadectwa nie zostanie wpuszczony na wystawę!!! Wydanie katalogu (jeśli taki nam przysługuje) w Sekretariacie Wystawy może być uwarunkowane okazaniem dowodu wpłaty, zaś sędzia ma prawo zażądać okazania rodowodu wystawianego psa.

Opaska na numer startowy

Większość numerów startowych można przykleić do stroju. Nie zawsze jednak numer startowy "trzyma się" po przyklejeniu. Jeśli wystawiasz więcej niż jednego psa, taka opaska jest Ci niezbędna. Uwierz nam, to wielkie ułatwienie.

Butelka wody do picia

Wodę w butelkach możesz kupić na miejscu, niemniej jednak zaraz po przybyciu na teren wystawy, nasz pies - podniecony nowymi zapachami i zmianą otoczenia będzie spragniony.

Miska - najlepiej turystyczna - składana z silikonu lub poidło

Zdecydowanie jest potrzebna. Wyjeżdżając z psem, nie ważne gdzie, miskę lub poidło miej przy sobie. Pies powinien mieć zawsze dostęp do świeżej wody.

Torebki na odchody

Są niezbędnym atrybutem odpowiedzialnego właściciela psa. Musisz liczyć się, że za nie posprzątanie po swoim psie możesz otrzymać mandat, szczególnie zagranicą. Pamiętaj - swoim zachowaniem wystawiasz świadectwo Twojego wychowania.

Torebka na śmieci

Zawsze się przydaje na zebranie wyczesanego podszerstka, talerzyków po jedzeniu, pustej butelki po piciu. Lepiej mieć jedną pod ręką, by potem wyrzucić ją do ogólnodostępnego kosza na śmieci. Posprzątaj po swoim "piknikowaniu".

Fartuch do czesania psa

Do wyjścia na ring zostało Ci trochę czasu. Ostatni "sznyt" i przeczesanie szaty psa. Wysuszenie mokrego włosa. Nie wyjdziesz na ring cały w psiej sierści, więc zanim złapiesz szczotkę i grzebień w rękę - załóż fartuch.

Stół groomerski (najlepiej na kółkach, dla wygody transportowania)

Jest bardzo przydatny, jeśli masz psa rasy małej lub średniej. Zdecydowanie łatwiej przygotować psa posiadając ten atrybut wystawcy. Twój pupil po podróży może wyglądać jak siedem nieszczęść. Zanim więc wyjdziesz na ring przygotuj szatę psa na stole. Szanuj swoje zdrowie. Dbaj o swój kręgosłup.

Klatka (najlepiej miękka, składana) lub  metalowy wkręt.

Nasz pupil czuje się zdecydowanie lepiej i bezpieczniej w swojej przestrzeni. Chroni go to przed innymi psami i nie wałęsa się luzem, kiedy spuścisz go na chwilę z oka.

Ręcznik dla psa

Dotarłeś na wystawę, dałeś psu pić, do wyjścia na ring zostało niewiele czasu, a pysk Twojego psa wygląda jak mop. Nie załamuj rąk. Złap za ręcznik i osusz pysk. Jest gorąco, żar z nieba się leje. Zmocz ręcznik i połóż psu na kark. Ręcznik zawsze się przydaje. Wybierz taki, który po zmoczeniu nie będzie ważył 10 kg i taki, który mocno wchłania wilgoć.

Ringówka

Pies wychodząc na ring nie ma na sobie obroży ani nie jest prowadzony na typowej smyczy. Zamiast tego zakładasz mu tzw. "ringówkę". Jest to specjalistyczna smyczka dedykowana do wystaw.

Smakołyki / ulubiona zabawka- nagrody

Wystawiasz psa na zabawkę, czy na nagrody - psie przysmaki - nie zapomnij ich zabrać.

Podstawowe kosmetyki dla psa - psia walizka

Nie zapomnij też zabrać podstawowych kosmetyków, szczotek i grzebieni potrzebnych do przygotowania psa przed wejściem na ring.

Pies z obrożą, smyczą, ewentualnie z kagańcem, czyli najważniejsza postać tego zamieszania.

Życzymy Wam powodzenia, "połamania łap" i zdobycia lśniącego pucharu, a przede wszystkim zadowolenia z mile spędzonego czasu ze swoim psem na wystawie.

© SHAGGY BROWN

Dalej

Dlaczego warto kupować w ShaggyBrown.pl?

Zapewniamy bezpieczne zakupy

Stawiamy na najwyższą jakość produktów

Rabaty dla stałych klientów

Służymy zawsze radą i pomocą