Produktów: (0)

Super Benek Compact Lawenda 10l

Żwirek bentonitowy dla kotów

Czas realizacji: do 3 dni roboczych
Chwilowy Brak Produktu
Wietrzymy magazyny w ShaggyBrown

Opis produktu

Żwirek bentonitowy Super BENEK firmy CERTECH, o zapachu lawendy, drobniejszy i wydajniejszy

Przeznaczenie : 

Dla każdego kota, szczególnie młodego i nadpobudliwego. 

Opis:

Bentonit to skała, która charakteryzuje się dużą zdolnością do chłonięcia cieczy i pęcznienia. Dlatego też znalazła zastosowanie w produkcji żwirków dla kotów. Dzięki swoim właściwościom idealnie nadaje się jako podkład do kociej toalety. Bentonit chłonąc wilgoć zbryla się i jest łatwy do usunięcia.  Firma CERTECH od ponad dziesięciu lat gości na rynku zoologicznym oferując różne rodzaje żwirków dla kotów, pod nazwą Benek.  

Super Benek Compact Lawenda ma charakterystyczny ziołowo-kwiatowy zapach. Jest żwirkiem polecanym dla kotów młodych i nadpobudliwych. Uspokajające właściwości lawendy ukoją zszargane nerwy, wyciszą nawet najbardziej rozbrykanego kota. Poza tym lawenda wykazuje właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i … odstraszające owady. Polecany jest więc szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy budzą się do życia muchy, muszki i komary. Żwirek doskonale wchłania wilgoć. Jest drobniejszy niż Super Benek Lawenda. Ma to swoje plusy i minusy. Jest bardziej wydajny niż żwirek o grubszej strukturze, ale niestety kot łatwiej może go roznieść poza kuwetę.

Wady żwirku bentonitowego: Żwirku bentonitowego nie wolno wyrzucać do toalety, gdyż pod wpływem wody pęcznieje, tworząc coś na kształt cementu. Tak więc, jeśli nie chcesz przeprowadzać remontu i nie mieć problemu z zapchanymi rurami kanalizacyjnymi – zbrylowane nieczystości usuwaj do kosza. Jest ciężki, więc większe opakowania najlepiej zamówić z możliwością dostarczenia do domu.

Zalety żwirku bentonitowego: bardzo dobrze się zbryla w porównaniu z innymi żwirkami dostępnymi na rynku, bardzo skutecznie pochłania zapachy, dobrze akceptowany przez większość kotów.

Materiał:

Bentonit

Pojemność:

10 litrów

Dlaczego warto kupować w ShaggyBrown.pl?

Zapewniamy bezpieczne zakupy

Stawiamy na najwyższą jakość produktów

Rabaty dla stałych klientów

Służymy zawsze radą i pomocą