Produktów: (0)

Lista producentów

Produkty marki BRIT w ShaggyBrown.pl

Produkty marki BRIT w ShaggyBrown.pl

Czeska karma linii premium przeznaczona do wszystkich wielkości psów w różnym wieku.

Produkty marki CAMON

Produkty marki CAMON

Włoski styl i szyk, prosto z okolic pięknej Werony – to CAMON. Wiodący dostawca akcesoriów dla zwierząt, z ponad 26-letnią tradycją. Zdobył serca miłośników zwierząt konkretnymi wynikami – zadowoleniem swoich klientów. Jednocześnie firma wierzy w innowacyjne rozwiązania ściśle związane z ochroną środowiska. Główny zakład w Alberado d’Adige wyposażony jest w urządzenia produkcyjne zoptymalizowane w celu zużycia energii i ogrzewania.

CAMON posiada bardzo bogatą ofertę. Zabawki, ubranka, akcesoria do pielęgnacji, torby transportowe, etc. Nie tylko cieszą oczy swoją elegancją, ale są funkcjonalne, praktyczne i wysokiej jakości.

Produkty marki CARPATUS

Produkty marki CARPATUS

CARPATUS - polska firma produkująca wyspecjalizowany sprzęt kaletniczy. Projektuje i szyje stuptuty (ochraniacze na nogi i buty) ekstremalne, wyprawowe, turystyczne i techniczne, asortyment dla ratownictwa medycznego, transportery dla zwierząt. Sami posiadają czworonogi i z myślą o nich, bo potrzeba matką wynalazków, zaprojektowali pasy bezpieczeństwa z dwupunktowym przypięciem. Wpadli też na pomysł akcji „Czas na pas”, czyli bezpieczne przewożenie zwierzaka w samochodzie. Jesteśmy zdecydowanie na TAK i dlatego znajdziecie w naszym sklepie te produkty.

Produkty marki DOLINA NOTECI

Produkty marki DOLINA NOTECI

Zakłady Mięsne „Łmeat- Łuków” wytwarzają wyroby od ponad 40 lat. Należą do największych i najnowocześniejszych producentów w branży mięsnej. Widząc silny wzrost rynku zoologicznego zakupili Zakłady Mięsne „Dolina Noteci” w Polanowie. Zainwestowali, zmodernizowali, zakupili jedną z najnowocześniejszych linii do produkcji karmy mokrej w postaci mięsnych kawałków.

Chcąc utrzymać wysoki standard swoich wyrobów, nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt do produkcji wykorzystywane są tylko świeże, rodzime surowce najwyższej jakości, nie stosowane są żadne barwniki, środki „nęcące” czy konserwujące. Receptury produktów komponowane są przez doświadczonych technologów żywności.

Produkty marki Farmina Ecopet

Produkty marki Farmina Ecopet

Włoska karma linii premium dla psów, produkowana przez firmę Farmina Pet Foods. Stworzona na bazie korzeni cykorii oraz fragmentów ścian komórkowych drożdży Saccharomyces Cerevisiae, wspomagających prawidłową pracę jelit. Nie zawiera konserwantów. W swojej ofercie posiada zarówno pokarm dla szczeniąt, jak również psów dorosłych – z kurczakiem, rybą lub jagnięciną. Dostępna w opakowaniach 2,5kg oraz 12 kg.

A wszystko zaczęło się w 1965 roku, gdy doktor Francesco Russo założył firmę specjalizującą się w sektorze paszowym. W roku 1999 jego syn doktor Angelo Russo nawiązał współpracę z angielską firmą Farmina Pet Foods. Główny zakład produkcyjny znajduje się we Włoszech w Noli (Neapol), dwa inne w Brazyli i w Serbii. Farmina w swojej ofercie oferuje zróżnicowane formuły karm, zarówno dla psów jak i kotów.

Produkty marki Farmina Natural & Delicious Grain Free

Produkty marki Farmina Natural & Delicious Grain Free

Sucha karma z najwyższej półki, bezzbożowa produkowana przez włoską firmę FARMINA. Linia opiera się na sześciu podstawowych zasadach żywienia:

  1. Bogate źródło białek ze świeżego mięsa; 
  2. Witaminy i minerały w odpowiedniej proporcji uzyskane ze świeżych warzyw i owoców;
  3. Zioła;
  4. Tłuszcze zwierzęce łatwo przyswajalne;
  5. Węglowodany ograniczone do minimum;
  6. Absolutny brak zbóż.

N&D z zielonym listkiem na opakowaniu to 70% najlepszych składników pochodzenia zwierzęcego, 30% owoców, warzyw i minerałów oraz 0% zbóż.

Farmina została założona w 1965 roku przez doktora Francesco Russo. Od 1999 roku współpraca z angielską firmą Farmina Pet Foods zaowocowała opracowaniem nowych receptur karm dla psów i kotów. W chwili obecnej pod szyldem Farmina Pet Foods powstaje kilka linii karm o zróżnicowanej recepturze, z uwzględnieniem szczególnych zapotrzebowani czworonogów.

Produkty marki FLEXI

Produkty marki FLEXI

Najbardziej popularna i chyba najbardziej doskonała technologicznie smycz automatyczna dla czworonogów. Firma została założona przez Niemca Manfreda Bogdahna. Prototyp smyczy powstał w 1972 roku (!). Wykonana była z drewna. Od tamtego czasu nie uległa zmianie koncepcja, tylko do perfekcji została dopracowana technologia wytwarzania i … zmieniony materiał. Oryginalna smycz Flexi posiada opatentowany mechanizm cofania. Jakość, wygodna obsługa i stylizacja powodują, że każdy właściciel znajdzie coś dla siebie. Wszystkie smycze powstają pod jednym dachem niedaleko Hamburga w Niemczech.

Wymierną oceną marki są niezliczone nagrody i wyróżnienia, lecz chyba największym sukcesem tej rodzinnej firmy było otrzymanie w 2010 roku tytułu „Marka stulecia”.

Produkty marki Gorgol

Produkty marki Gorgol

Firma Gorgol istnieje od 1977 roku.  Głównym profilem firmy jest produkcja artykułów fryzjersko-kosmetycznych. Wyroby z drewna posiadają certyfikat FSC (Znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej), a także certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 (Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem).

Produkty eksportowane są do krajów Europy wschodniej i zachodniej oraz na rynki Ameryki Północnej. Firma pomyślała także o braciach mniejszych i pod szyldem Amico wprowadziła kolekcję szczotek i grzebieni. 

Produkty marki Keller Bursten

Produkty marki Keller Bursten

Niemiecka, rodzinna firma założona w 1869 roku i specjalizująca się w produkcji szczotek. Posiadają trzy linie – dla ludzi (do włosów i ciała), dla zwierząt (konie, psy, koty, małe zwierzęta) oraz szczotki używane w gospodarstwie domowym. Produkty są ekologiczne, co potwierdzają certyfikaty FSC i EMAS.

Produkty marki KONG

Produkty marki KONG

Zastanawialiście się kiedyś jak powstają wynalazki? Potrzeba matką wynalazku.  Fakt. Archimedes siedząc w wannie rozwiązał problem i jednocześnie odkrył prawo wyporu.  Issak Newton siedząc pod jabłonią oberwał spadającym jabłkiem w głowę ( przypadek) i tak zajął się grawitacją. Ale tak naprawdę największe wynalazki powstają z połączonych powodów.

Pewien emerytowany pies policyjny Firtz uwielbiał gryźć i żuć kamienie. Ścierał sobie przy tym niemiłosiernie zęby. Jego właściciel Amerykanin Joe Markham robił wszystko, żeby odzwyczaić  go od tego niebezpiecznego i niezdrowego  zachowania. I pewnego dnia, gdy Joe grzebał przy swoim samochodzie gumowa część zawieszenia odbiła się od podłoża. Firtz natychmiast się zainteresował. I zaczął zachęcać Joe do zabawy. Guma miała nieregularny kształt i za każdym razem odbijała się w innym kierunku.  To zainspirowało Joe.

I tak powstał KONG. Z pasji (miłości) do psa, z potrzeby i z przypadku. 

Produkty marki Laboratorium DermaPharm

Produkty marki Laboratorium DermaPharm

Założona w 1993 roku przez absolwentów i wykładowców Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Pierwszym opracowanym produktem była emulsja do mycia dla ludzi Dermacid. Dwa lata od założenia firma wprowadziła na rynek linię szamponów dla psów – dr Seidel, by już w roku następnym wprowadzić szampony Champion.

W obecnej chwili Laboratorium Dermapharm oferuje 170 produktów, w tym 3 dla ludzi. Zawojowała nie tylko rynek polski, ale także europejski. Produkty opracowują naukowcy z różnych dziedzin (lekarze weterynarii, kosmetolodzy, dietetycy, chemicy), których wspólną pasją są zwierzęta. Produkty tej firmy to: wysoka jakość, innowacyjność, bezpieczeństwo i jawność. Powstanie każdego produktu poprzedzają skrupulatne badania naukowe.

Składniki stosowane w produktach są najwyższej jakości, bez barwników czy zapachów, które mogłyby zwiększać ryzyko uczuleń. Laboratorium Dermapharm nie kryje składów swoich produktów, ponieważ są dumni z opracowanych przez siebie receptur.

Produkty marki Orijen w ShaggyBrown.pl

Produkty marki Orijen w ShaggyBrown.pl

Orijen to karma dla zwierząt produkowana przez Champion PetFoods. Firma założona w Kanadzie przez Reinharda Muhlenfelda, nadal produkowana jest tylko w jednym zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu utrzymuje wysoki standard potwierdzony certyfikatami i niezliczonymi nagrodami. Składniki do produkcji są pieczołowicie selekcjonowane. Każda karma mimo różnicy składu ma zachowane następujące proporcje: do 80% składników mięsnych, 20% warzyw i owoców oraz 0% zbóż. Charakteryzuje się bogatą różnorodnością gatunków mięsa, wysoką zawartością białka zwierzęcego, niską zawartością węglowodanów, różnorodnością warzyw i owoców oraz dodatkiem ziół.

Produkty marki Over Zoo

Produkty marki Over Zoo

Polska firma działająca od 2001 roku. Początkowo zajmowała się importem i dystrybucją preparatów dla zwierząt domowych. Rok po uruchomieniu postawiła pierwsze samodzielne kroki, tworząc własne receptury. Przełomowym momentem stała się produkcja kosmetyków dla ludzi. Zdobyte doświadczenia pozwoliły firmie dwa lata później uruchomić linię produkcyjną z kosmetykami dla czworonożnych przyjaciół. I tak od 2009 roku coraz śmielej zdobywa rynek zoologiczny.

Produkty marki PATENTO PET

Produkty marki PATENTO PET

Niemiecka firma z certyfikowanymi produktami. Młoda i prężna wymyśla innowacyjne produkty ułatwiające życie z czworonogiem. My na razie wybraliśmy genialne obroże z wysuwanym uchwytem. Obserwując zachowanie zwierząt i ich potrzeby, a także potrzeby właścicieli tworzą produkty, które nie tylko są pomysłowe, ale wysoce jakościowe.

Produkty marki PURINA Dog Chow

Produkty marki PURINA Dog Chow

Tej firmy właściwie nie trzeba przedstawiać, bo z nazwą Purina spotkał się chyba każdy opiekun czworonoga. Niemniej jednak parę słów wprowadzenia. Założona w USA w 1894 roku przez Wiliama H. Danfortha oraz Wiliama Andrewsa i Georga Robinsona Robinson-Danforth Commission Company, w 1902 roku przekształca się w Ralston Purina. W grudniu 2001 roku koncern Nestlé przejmuje Purinę rozszerzając dostępność produktów poprzez między innymi kampanie reklamowe i sieć dystrybucji. Centrala firmy nadal mieści się w USA, w stanie Missouri. To jeśli chodzi o krótką historię firmy. A karmy? Purina Dog Chow powstaje w 1956 roku. Purina Cat Chow w 1963 roku, zaś linia ProPlan w 1986 roku.

W chwili obecnej to jedna z wiodących firm na rynku, oferująca nie tylko bytową, suchą karmę dla psów i kotów, ale także karmę weterynaryjną, mokrą i różnego rodzaju przysmaki.

Produkty marki SHAGGY BROWN NATURAL

Produkty marki SHAGGY BROWN NATURAL

Mała rodzinna firma z Warszawy nie mogła znaleźć karmy odpowiedniej dla swojego ukochanego psa. Dlatego postanowiła stworzyć taką karmę. Zależało im na wysokiej jakości zarówno surowców, jak i wytworzenia, wyeliminowaniu zbóż i kurczaka pod każdą postacią. Karma miała być o niskiej zawartości białka, ale z dużą ilością mięsa.

Szukając odpowiedniej fabryki nawiązali kontakt z wytwórcą z Wielkiej Brytanii. Po roku negocjacji, opracowywaniu składów, gramatury, projekcie szaty graficznej worków powstała Shaggy Brown Natural, karma w harmonii z naturą.

Produkty marki SHOW TECH Belgia

Produkty marki SHOW TECH Belgia

Marka belgijskiej firmy Transgroom. Specjalizują się w profesjonalnych artykułach groomerskich. Pod szyldem SHOW TECH znajdziemy zarówno sprzęt ciężki – stoły czy wanny, ale także szczotki, grzebienie, gumki czy papiloty.

Produkty marki TRIXIE

Produkty marki TRIXIE

Niemiecka firma założona w 1974 roku przez Bonnika Hansena w Flensburgu. Obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników, szkoli młodzież w sześciu zawodach i … eksportuje swoje produkty do ponad 70 krajów. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek na naszym rynku, szczególnie jeśli chodzi o akcesoria dla zwierząt. Innowacyjne pomysły, wysoka jakość produktów – to Trixie.

Produkty marki VITAKRAFT

Produkty marki VITAKRAFT

Jedna z najstarszych firm niemieckich związana z zoologią. Założona w 1897 roku przez Heino Wuhrmanna w Bremen. Od 1929 roku już pod szyldem Vitakraft rozpoczęła swoją działalność przemysłową. Obecnie z małej lokalnej działalności stała się międzynarodowym koncernem. Oferuje ponad 3.tys. produktów dla zwierząt. Główna siedziba firmy nadal znajduje się w Bremen, ale zakłady produkcyjne znajdziemy zarówno w Niemczech, jak i w USA czy w Czechach.

Książki wydawnictwa RM

Książki wydawnictwa RM

Wydawnictwo założone w 1996 roku. Wyspecjalizowane w tematyce poradnikowej. W naszym sklepie znajdziecie ich pozycje i dla miłośników kotów i dla miłośników psów.  Wybraliśmy książki, które uważamy nie tylko za wartościowe merytorycznie, ale pisane „lekkim piórem”.

Produkty marki EGROS

Produkty marki EGROS

Seria Hobby skierowana do miłośników zwierząt powstała już w 1991 roku pod szyldami PW EGROSS. W 1994 roku firma przekształciła się w Agencję Wydawniczą Egros. Założona w 1994 roku przez Krzysztofa Gucmana i Zbigniewa Markerta wydała kilkaset tytułów.

Cykl Hobby doczekał się około 70 tytułów. To najstarsza tego typu seria oparta tylko o autorów krajowych, znawców ras, hodowców, sędziów kynologicznych (w przypadku książek o psach).

Dlaczego warto kupować w ShaggyBrown.pl?

Zapewniamy bezpieczne zakupy

Stawiamy na najwyższą jakość produktów

Rabaty dla stałych klientów

Służymy zawsze radą i pomocą