Produktów: (0)

Potrzeby kotki Józefiny, czyli czego od Ciebie oczekuję.

Każdy czworonóg czuje i myśli. Próbuje miauczeniem wyrazić  swoje potrzeby, ale nie zawsze go rozumiesz. Dlatego jako odpowiedzialny właściciel powinieneś przeczytać co Twój pupil ma Ci do powiedzenia.

Dzień dobry, mam na imię Józefina i jestem wzorem kociej elegancji. Czytasz ten tekst, co oznacza, że mamy szczęście z Dyziem mieć odpowiedzialnego współlokatora. Gwoli wyjaśnienia i gdybyś zapomniał to Dyzio jest tym rozbrykanym psem, który z nami mieszka. Wracając do Ciebie. Co prawda poruszasz się tylko na dwóch łapach i tak głośno, jak słoń w składzie porcelany, ale wierzę, że najważniejsze są dla Ciebie moje potrzeby. Teraz w kilku słowach napiszę Ci czego od Ciebie oczekuję. Z mojej strony, w ramach nazwijmy to wdzięczności, pozwolę Ci się czasem głaskać. Mogę też się zwinąć w kłębek na Twoich kolanach i obiecuję, że nie wbiję Ci przy tym pazurów w udo. Mogę też czasem coś dla Ciebie upolować. I proszę nie proś o więcej.

Dyzio powiedział mi o pewnym interesującym sklepie. Sprawdziłam i uznałam, że musisz koniecznie go odwiedzić. To zoologiczny sklep internetowy Shaggy Brown. Nawet jeśli nie będziesz pewien, jaki asortyment wybrać, otrzymasz poradę i pomoc. Wiem, że w tym sklepie mają nie tylko dobre jakościowo, ale i piękne produkty, a także smaczne karmy i smakołyki.

No dobrze, to teraz napiszę Ci czego potrzebuję do szczęścia. Wymagam pielęgnacji. Zarówno tej wewnętrznej, czyli to co konsumuję oraz tej zewnętrznej, czyli jak wyglądam. Ważne są także dla mnie różne akcesoria, ale wszystko po kolei.

Najpierw odwiedź kategorię KARMY DLA KOTÓW - SMAKOŁYKI - SUPLEMENTY.

 1. Zastanów się jakiej karmy bym potrzebowała. Dobranie dobrze zbilansowanego pożywienia jest bardzo istotne. Lepiej zainwestuj w lepszą karmę, nawet jeśli będzie droższa. Oszczędzi mi to stresujących wizyt u weterynarza, niepotrzebnych zastrzyków, antybiotyków, a i Twój portfel, wbrew pozorom też nie ucierpi. Pierwszą sprawą, jaką musisz brać pod uwagę jest mój wiek. Innej karmy będę potrzebowała jako kocię, innej kiedy dorosnę, czy kiedy będę starszą kotką.

  Dobra karma = dłuższe i zdrowsze życie kota

  Po wybraniu odpowiedniej karmy pod względem wieku, musisz wziąć pod uwagę moją wagę. Inaczej zbilansowane są karmy dla kotów małych czy dużych. Następnie zastanów się czy wychodzę na zewnątrz czy też jestem kotką domową, której obcy jest świat zewnętrzny. Potem weź pod rozwagę, czy wymagam jakiejś specjalistycznej karmy (dla kotków sterylizowanych, długowłosych, krótkowłosych). Pamiętaj, że ważna jest dla mnie codzienna toaleta, więc wylizywanie futerka wiąże się z powstawaniem kul włosowych w przewodzie pokarmowym. Nie zapomnij też o moich kubkach smakowych.

 2. Po wybraniu karmy nie zapomnij zaopatrzyć szafkę w moje ulubione smakołyki. Uwielbiam być rozpuszczana.

  Smakołyki = najlepszy argument przekonujący w wychowaniu

 3. Następnie odwiedź dział suplementy. Tu znajdziesz np. tabletki na chorobę lokomocyjną, czy tabletki na świeży oddech.

Pielęgnację wewnętrzną, czyli to co do pyska, mamy zamówioną. Teraz odwiedzamy kategorię PIELĘGNACJA - HIGIENA - CZYSTOŚĆ.

 1. Zacznijmy od mojej toalety. Łaskawie zgodzę się dzielić z Tobą łazienkę. Wymagam jednak odpowiedniej kuwety. Ma być na tyle przestronna, bym mogła zakopywać w niej pozostawione nieczystości.
 2. Wymagam też regularnej wymiany żwirku. W sklepie Shaggy Brown kupisz zarówno bentonitowy żwirek, jak i drzewny czy silikonowy. Żwirek zbrylający, zapachowy, naturalny, antybakteryjny. Poczytaj, dowiedz się, a ja i tak zadecyduję

 3. Może się zdarzyć, że będę wymagała kąpieli. Zanim zafundujesz mi odświeżającą kąpiel musisz mieć do tego odpowiednie kosmetyki. Zawsze w naszym domu powinien być przynajmniej dobry szampon, dedykowany specjalnie dla mnie. Pamiętaj! Człowiek ma inne pH skóry niż ja. W tym dziale znajdziesz szampony, odżywki, balsamy.
 4. Lubię też relaksujący masaż. W tym celu powinieneś kupić mi odpowiednią szczotkę i ewentualnie grzebień. Nie próbuj czesać mego futra ani Twoją szczotką, ani szczotką Dyzia.
 5. Uwielbiam czystość i porządek, więc proszę byś w sklepie Shaggy Brown odwiedził odpowiedni dział i zakupił produkty ułatwiające Ci utrzymanie czystości. Dyzio robi tyle bałaganu, że parę moich kłaczków jest całkowicie niezauważalne.

Zadbaliśmy o pielęgnację wewnętrzną i zewnętrzną - czas na zakupy w kategorii AKCESORIA.

 1. Podstawowa sprawa, czyli miski i pojemniki. Jestem damą, więc nie zjadam resztek z obcych talerzy. Muszę mieć komfort w spożywaniu pożywienia z czystych, odpowiednio dobranych miseczek. Pamiętaj też, abym zawsze, o każdej porze dnia i nocy miała dostęp do czystej wody. Dlatego też musisz zaopatrzyć mnie w przynajmniej dwie miski. Jedna na pokarm, druga na wodę. Tu też znajdziesz podkładki pod moje „talerze”. Nie zapominaj, że w eleganckiej restauracji zastawa podawana jest na obrusie.
 2. Chciałabym też mieć swoje miejsce do odpoczynku. Oczywiście, oprócz łóżka, które nazywasz swoim, a w którym regularnie sypiam na poduszce. Niestety czasem Dyzio, jak Cię nie ma w domu zalega obok mnie i się rozpycha. Dlatego proszę, abyś zakupił mi coś tylko dla mnie. Znajdziesz to w dziale kojce i legowiska. Tam też są takie fajne tunele, w których mogę się skryć, bawiąc się z Dyziem w „chowanego”.
 3. I oczywiście koniecznie zamawiam drapak. Chyba, że chcesz abym zostawiała ślady pazurków na Twoich meblach. Może być taki z hamakiem, albo taki wysoki, abym mogła patrzeć na świat z należnej mi pozycji, czyli z góry. Wiesz przecież, że uwielbiam się wspinać i drapać.
 4. A teraz porozmawiajmy o moich wrodzonych instynktach. Jak wiesz koty uwielbiają polować. Dlatego uważam, że powinieneś zajrzeć do działu zabawki. Chyba, że wolisz, abym w nocy atakowała Twoje wystające z pod kołdry stopy.

 5. Możliwe też, że pewnego dnia postanowię zwiedzić świat. Powinieneś zaopatrzyć mnie w eleganckie szelki bądź obrożę. Jeśli zechcę zabrać Cię na spacer, powinieneś kupić też smycz. Dzięki temu nie zgubisz się. W sklepie Shaggy Brown są już gotowe komplety. Nie dziękuj.

 6. Nie jestem hipochondryczką, ale dbając o moje zdrowie, wymagam czasem wizyt u lekarza. Może się też zdarzyć, że zechcesz abyśmy wybrali się na łono przyrody za miasto. Proponuję, abyś zabezpieczył się i kupił dla mojego i Twojego bezpieczeństwa oraz komfortu odpowiednie akcesoria transportowe. Podobno mają w tym sklepie wyjątkowo eleganckie i praktyczne torby transportowe

 7. Wracając do naszych spacerów, sprawdź też co oferują w dziale akcesoria na spacer. I nie zapomnij, że na spacerze mogę zostawić po sobie pamiątkę. Nie chciałbym się wstydzić za Ciebie, więc proszę sprzątaj po mnie. W tym dziale na pewno kupisz torebki na odchody, etui na torebki. Niech Twoim hasłem przewodnim będzie, gdy idziemy na spacer:

  Pokaż klasę – sprzątaj kupy po zwierzaku i z chodnika i z trawnika!

  Pamiętaj, odpowiedzialny właściciel czworonoga nie tylko okazuje miłość. Nie tylko karmi i przytula. Odpowiedzialny właściciel nie wstydzi się sprzątać po swoim przyjacielu!

 8. A na końcu zajrzyjmy do działu upominki. A jak będziesz dla mnie dobry, to może Ci zafunduję filiżankę, idealną na wieczorną herbatkę, gdy po spacerze siądziesz przed telewizorem, a ja położę się na Twoim ramieniu i obejrzymy razem kolejny film o Garfieldzie.

Nic nie sprawia większej radości od zakupów w Shaggy Brown!

 
Dalej

Dlaczego warto kupować w ShaggyBrown.pl?

Zapewniamy bezpieczne zakupy

Stawiamy na najwyższą jakość produktów

Rabaty dla stałych klientów

Służymy zawsze radą i pomocą