Produktów: (0)

Jedz jabłka! Czworonożni w akcji

W związku z ogólnopolską akcją – Jedz jabłka na złość Putinowi! czujemy się w obowiązku zająć stanowisko w sprawie oraz odpowiedzieć na pytanie: Czy czworonogi mogą jeść jabłka?

Jedz jabłka! Czworonożni w akcji

I oto mamy kolejny, ogólnopolski zryw narodowy. Teraz wspieramy rodzimych rolników i plantatorów jabłek. A wszystko przez jednego, smutnego, podstarzałego Pana, któremu marzy się powrót do przeszłości. Nie możemy importować do Rosji to będziemy masowo zjadać soczyste jabłuszka. Najmodniejsze potrawy – z zapiekanym jabłkiem. Najlepsze fotki – gryząc jabłko. I tak w każdej prasie, portalu, mediach społecznościowych. Jabłko stało się argumentem przetargowym i wkroczyło dumnie na salony. Popieramy rodzime produkty, ale … nie lubimy być manipulowani. Jabłka zawsze jedliśmy i jeść będziemy, bo zdrowe. Nie potrzebujemy do tego sztabu PR-ców, którzy na siłę wciskać nam będą kilogramy antonówek, szampionów, a jak to nie pomoże to w płynnej postaci cydr. Nie zapomnę smaku koszteli, która rosła na działce moich dziadków. Była cudownie słodka. Idealna. Peunta – jabłko kojarzy się z dzieciństwem, a nie z Putinem. I niech tak zostanie. Takie nasze stanowisko.

A teraz wróćmy do naszych czworonogów i ich diety. Spotkaliśmy się z wieloma opracowaniami, że jabłka owszem, ale bez pestek, bo te szkodliwe, wręcz trujące. Z doświadczenia wiemy, że większość psiaków lubi jabłka. Jedne wolą takie obrane, bez skórki, inne w całości, bo i z jabłkiem oprócz walorów smakowych niezła zabawa. Można wbić zębiska w tę smakowitą, toczącą się kulę. Nasz pupil jak był mały uwielbiał sam jabłka obierać. To nie żart. Przednimi ząbeczkami obgryzał skórkę, której nie zjadał. Tak przygotowane do konsumpcji pochłaniał w całości z pestkami. I żyje. Możliwe, że pestki szkodzą, ale pamiętajmy, że we wszystkim należy zachować umiar. Pod naszym oknem rosną jabłonie. Owocują, lecz cytując klasykę polskiego filmu „te psiury” nie nadają się absolutnie do jedzenia. Są tak niewiarygodnie kwaśne, że wykorzystywane są głównie jako aporty dla naszych czworonożnych sąsiadów. O dziwo, smakują niektórym naszym podopiecznym, gdyż mocno nadgryzione ogryzki zalegają w trawie. Reasumując – dawajmy psom jabłka. To zdrowy owoc. Pamiętajmy też, że nasi pupile mają kubki smakowe. Jedne wybiorą odmianę kwaśną, inne soczystą i słodką.

A na dowód tego, że jabłka są zdrowe popatrzmy na karmy suche. Wiele marek wprowadza do psiej i kociej diety jabłka. Włoska Farmina proponuje w swojej ofercie linię N&D Boar & Apple (dzik z jabłkiem). Zarówno dla psów, jak i kotów. I te karmy cieszą się wielkim uznaniem u naszych czworonogów.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu Wasz futrzak nie może (alergie pokarmowe) lub nie preferuje smaku jabłka zawsze możecie przyłączyć go do tej ogólnopolskiej akcji kupując polską zabawkę JUMA Ogryzek. Co prawda z gumy, ale zawsze jabłko.

© SHAGGY BROWN

Produkty związane z artykułem

Dalej

Dlaczego warto kupować w ShaggyBrown.pl?

Zapewniamy bezpieczne zakupy

Stawiamy na najwyższą jakość produktów

Rabaty dla stałych klientów

Służymy zawsze radą i pomocą